Συκιά : απαξίωση η σεβασμός;

Δηλώστε εδώ σπήλαια που απειλούνται από κάθε είδους καταστροφή. Παρατηρήσεις, ονομασίες, δήμους κοινότητες κτλ. Διαβάστε για ενέργειες που γίνονται ή που προγραμματίζονται...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
KApostolopoulos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 12:14 pm

Συκιά : απαξίωση η σεβασμός;

Δημοσίευση από KApostolopoulos »

Χωρίς να θέλω να γίνω γρινιάρης διακρίνω σε πρόσφατα post σχόλια που δεν θα μου άρεσε να εκφράζονται από σπηλαιολόγους έστω και χάρη αστείου και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι κακοπροαίρετα. Αυτή είναι η αφορμή για τα παρακάτω και παρακαλώ μην την σχολιάσεται γιατί δεν θέλω να μειώσω κανένα.

Το post το ανοίγω εδώ γιατί έχω μια πρόταση και σε αυτή ζητώ την ανταπόκριση όλων:

Χρόνια τώρα το έγκοιλο αυτό έγινε αποδέκτης της μέγιστης απαξίωσης και των σκουπιδιών (ευτυχώς όχι από σπηλαιολόγους).
Χρόνια τώρα το έγκοιλο αυτό έδωσε σε εμάς ατελείωτες ώρες εκπαίδευσης, ικανοποίησης, συντροφιάς και γνωριμίας.
Για χρόνια το χρησιμοποιούμε σαν δεδομένο για την εκπαίδευσή μας , για τις συναντήσεις μας και για την βόλτα μας.

ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.!!!
ΜΗΠΩΣ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ.;;;;;

Αγαπητοί φίλοι,
μήπως είναι καιρός να ανταποδώσουμε και εμείς με μια διασυλλογική προσπάθεια για τον καθαρισμό του.
Μήπως τώρα που "ανοίγει" ο καιρός, είναι καιρός να ανταποκριθούμε με τον σεβασμό που αρμόζει σε αυτό το έγκοιλο.

Γνωρίζω ότι και αυτή την χρονιά από τα σεμινάρια των συλλόγων θα μυηθούν νέοι άνθρωποι στην σπηλαιολογία. Και σίγουρα θα τους οδηγήσουμε και εκεί. Προσωπικά θα ήμουν περισσότερο ικανοποιημένος εάν τους οδηγούσα σε ένα καθαρότερο σπήλαιο.

Εάν η πρόταση έχει ανταπόκριση και η Ομοσπονδία μας την αγκαλιάσει πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα μας κάνει υπερήφανους...
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano
Άβαταρ μέλους
ΘΑΝΑΣΗΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Παρ Μαρ 25, 2005 3:02 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Συκιά : απαξίωση η σεβασμός;

Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

KApostolopoulos έγραψε:
ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.!!!
ΜΗΠΩΣ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ.;;;;;
Συμφωνώ Κώστα....
Αν και ¨μικρό¨ εχει προσφέρει και θα προσφέρει πολλά ακόμη...και το τελευταίο που χρειάζεται η Συκιά ειναι να την ξεχειλώσουμε για να μεγαλώσει!!! μια χαρά ειναι και έτσι.. τουλάχιστον για μένα... προσωπική μου γνώμη..
Θανάσης
Στα γρανάζια του συστήματος φρόντισε να είσαι η άμμος και όχι το λάδι...
--------------------------------------------------
http://spilaiologia.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
andreas
Active Member
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2005 10:24 am

Δημοσίευση από andreas »

Σχετικά με τα σκουπίδια, σας επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες μας από την ΠΡΟΣΦΟΡΑ μας σαν ΣΕΛΑΣ

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Γιατί μιλάτε για ΑΠΑΞΙΩΣΗ ? Γιατί μιλάτε για ΑΝΤΙΛΟΓΙΑ ? Με βλέπετε πώς σας βλέπω ???

Εικόνα

Δεν νομίζω. Φοβάμαι ότι το ... παρακάνετε κάποιοι στην "ευαισθησία" και βιάζεστε λιγάκι.

Συμβουλή της ημέρας: Κατσε καλάααααα :D :D :D

Μην βιάζεστε. Το λέω ... γενικά. Και ... φιλικά !
Ο φθονερός γίνεται εχθρός του εαυτού του. Γιατί κατέχεται συνέχεια από λύπες που μόνος του προκαλεί.

Μένανδρος
Άβαταρ μέλους
KApostolopoulos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 12:14 pm

Δημοσίευση από KApostolopoulos »

To post εδώ άνοιξε για την πρόταση και κυρίως την ανταπόκριση όσων συμφωνούν με αυτή και μόνο. Παρακαλώ να μείνει έτσι.
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano
Απάντηση