ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ

Προγραμματισμός και σχολιασμός των ασκήσεων, ενημερώσεις, νέα και δράσεις της ομάδας Σπηλαιοδιάσωσης.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Δαμιανός
Registered User
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 9:02 pm

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ

Δημοσίευση από Δαμιανός »

Την Τρίτη 28/3/06 και ώρα 7.00 θα πραγματοποιηθεί στά γραφεία του ΣΠΕΛΕΟ συγκέντρωση /συνάντηση με την ΕΣΕ, και με όλη την σπηλαιοδιάσωση, εν οψη της πανελλήνιας άσκησης την Πρωτόμαγια .Λόγω των σοβαρών θεμάτων που θα συζητηθούν για την σχεδίαση της άσκησης καλό θα είναι να υπάρχει προσέλευση όλων των ενδιαφερομένων.
Άβαταρ μέλους
psbabilh
Active Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Απρ 10, 2005 12:32 am
Τοποθεσία: Heraklio, Crete
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από psbabilh »

Γεια και χαρα απο Κρήτη
μηπως θα επρεπε να αλλαξει η ωρα ή μερα γιατι στης 28 έχει οριστεί σηναντηση για την σπηλαιοκαταδυση.
Παναγιώτης, ΣΠΟΚ.
Άβαταρ μέλους
elena
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 12:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena »

Καλημέρα...

psbabilh η Συνάντηση Σπηλαιοδιάσωσης είναι 28/3, ενώ της Σπηλαιοκατάδυσης είναι 28/4.
:coffee: Έλενα Λάλου :speleo:
.....
Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν' ο προορισμός σου.
Αλλά μη βιάζεις το ταξίδι διόλου....
Άβαταρ μέλους
MALAMA KATERINA
Active Member
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2005 9:35 pm

Δημοσίευση από MALAMA KATERINA »

Αναλαμβάνοντας το ρόλο της ανταποκρίτριας, μεταδίδω ΤΗΝ είδηση. Έγινε η συνάντηση της Σπηλαιοδιάσωσης της ΣΟΕ και της Ομάδας Σπηλαιοδιάσωσης της ΕΣΕ για την οργάνωση της, από κοινού, άσκησης που θα πραγματοποιηθεί από τις 29 Απριλίου έως την 1 Μαϊου στο Δέρσιο.
Στη συνάντηση επικράτησε κλίμα θετικό κάνοντας φανερό το στόχο, ο οποίος είναι να τα … «βρούνε» ώστε το αποτέλεσμα να είναι μία πετυχημένη άσκηση.
Στις 28 Μαρτίου, λοιπόν, και στα γραφεία του ΣΠΕΛΕΟ, με τη συμμετοχή έξι (6) μελών της ΕΣΕ, αναπτύχθηκαν οι στόχοι της άσκησης και «κωδικοποιήθηκαν» σε δύο:
 Να δουλέψουν αρμονικά και δημιουργικά διαφορετικές ομάδες (εκτός από σπηλαιολόγους θα συμμετέχει η ΕΜΑΚ, η ΕΟΔ κλπ
 Να δουλέψουν οι ομάδες σαν ομάδες (ομάδα διάνοιξης, ομάδα σπηλαιοκατάδυσης κλπ) και όχι με μοναδικό σκοπό την έξοδο του φορείου από την σπηλιά σε συγκεκριμένο χρόνο.

Προσωπικά πιστεύω, ότι έγινε μια πολύ καλή αρχή. Η ανταλλαγή των απόψεων ήταν πολύ ενδιαφέρουσα – εφόσον υπάρχουν κάποιες διαφορές στον τρόπο «δουλειάς» - με μοναδικό πρόβλημα ότι εκείνη την περίοδο η ΕΣΕ πραγματοποιεί τα σεμινάριά της. Ας ελπίσουμε ότι αυτή η άσκηση τελικά θα γίνει κοινή και θα αποτελέσει την αρχή για πολλές άλλες.

Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νίκος Χαρίτος
Active Member
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 18, 2005 3:50 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Νίκος Χαρίτος »

Κατερίνα καλημέρα

Μια μικρή παρατήρηση στα παραπάνω.
Δεν έχουμε βέβαιο οτι θα συμμετέχει η ΕΜΑΚ και η ΕΟΔ.
Το μέχρι στιγμής γνωστό είναι οτι θα κληθούν να συμμετέχουν η ΕΜΑΚ με όποιο ρόλο καθορίσουν οι υπεύθυνοι της άσκησης και η ΕΟΔ μάλλον σαν παρατηρητής.
Αν υπάρχει κάποια νεώτερη εξέλιξη ας με διορθώσει κάποιος απο την επιτροπή Σ/Δ.
Άβαταρ μέλους
MALAMA KATERINA
Active Member
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2005 9:35 pm

Δημοσίευση από MALAMA KATERINA »

Νίκο μου καλησπέρα,

έχεις απόλυτο δίκιο :twisted: Μάλλον βιάστηκα λίγο και θεώρησα δεδομένο ότι θα συμμετάσχουν. Νομίζω όμως ότι είναι ένα πολύ σημαντικό γεγονός και μια πολύ καλή ευκαιρία να δουλέψουμε όλοι μαζί.
Εύχομαι να έχουν και αυτοί την ίδια οπτική γωνία.... Να την πω την κακία μου;;; Συγκρατούμε.... δεν την λέω!
......................
Ουφ! τα κατάφερα να κυριαρχήσω και πάλι στον κακό εαυτό μου!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Μία φορά κι έναν καιρό
ήμουν ελπίδα για τον κόσμο
τώρα μόνη κολυμπώ..


http://lifeaction.blogspot.com/
http://okthisismylife.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/43010836@N02/
Απάντηση