Άσκηση σπηλαιοδιάσωσης στη Κρήτη 10-11/12/05

Προγραμματισμός και σχολιασμός των ασκήσεων, ενημερώσεις, νέα και δράσεις της ομάδας Σπηλαιοδιάσωσης.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Άσκηση σπηλαιοδιάσωσης στη Κρήτη 10-11/12/05

Δημοσίευση από dim.kar »

Μέρα στην Κρήτη κι από την Αθήνα!

Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω ολόκληρο το ΣΠΟΚ για το ΠΟΛΥ όμορφο και δημιουργικό σαββατοκύριακο, την φιλοξενία και την παρέα, τις εμπειρίες στο πεδίο και τις γνώμες που ανταλλάξαμε... Πραγματικά χαίρομαι να δουλεύω και να κάνω παρέα με παιδιά του ΣΠΟΚ... Άσε δε που τις πιο σημαντικές αποφάσεις, ακόμη και σηματικών αποστολών τις παίρνουν γύρω από μπουκάλια με γλυκόπιοτο κρητικό κρασί... Οπότε ανεβαίνουν ακόμη περισσότερο στην εκτίμηση μου...

Ως προς τα συμπεράσματα τώρα: νομίζω πως προηγούνται τα κοπέλια, ο Στέφανος, ο Κατσιαβόλ...

Δημήτρης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dim.kar την Πέμ Δεκ 15, 2005 1:35 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Άβαταρ μέλους
belias
Active Member
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τετ Ιουν 01, 2005 5:20 pm
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από belias »

Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά που ήρθανε ήταν όντως ένα πολύ γεμάτο Σαββατοκύριακο και ελπίζω να επαναληφθεί
Άβαταρ μέλους
caspex
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2005 8:11 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από caspex »

Μας κάνετε και ζηλεύουμε όσοι δεν ήλθαμε... :(
Ακούμε τα καλύτερα σχόλια από όσους συμμετείχαν....



Υ.Γ. Και έχω να κατέβω στο Βουλισμένο Αλώνι από το 1997.... Ιδανικό πεδίο για εκπαίδευση και τέτοιου είδους ασκήσεις/εκπαιδεύσεις και μόλις ενα τέταρτο από το κέντρο της πόλης....
Άβαταρ μέλους
ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 8:13 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ »

ΘΑΥΜΑΣΑ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΣΠΟΚ
ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ :idea: ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΣΠΗΛΑΙΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΟΛΙΝΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ.

ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΟΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ :

1) ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΟΥΡΛΑΤΖΗΣ ( Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ, ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕ ΣΤΟ «ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙ», ΗΤΑΝ ΟΜΑΔΑΡΧΗΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΑ ) =D>
2) ΝΙΚΟΣ ΓΙΓΟΥΡΤΣΗΣ ( ΠΑΛΑΙΟΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΣΠΟΚ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ ) O:)
3) ΧΡΥΣΑ ΜΑΥΡΟΚΩΣΤΑ ( Ο ΘΡΥΛΟΣ «ΧΡΥΣΑ ΜΗΝ ΖΟΡΙΖΕΣΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ» ΤΗΣ ΛΕΓΑΜΕ. :-# ΩΧ! ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΗΣΑ, ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΟΥΝ ΙΣΩΣ ΟΙ ΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΤΗΣ )
4) ΕΥΑ ΚΑΜΗΛΑΚΗ ( ΣΤΑΘΕΡΑ «ΑΝΔΡΩΝΕΤΑΙ», ΤΡΕΜΕΤΕ ΑΝΔΡΕΣ ) :wink:
5) ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ( Ο ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΤΟΥ ΣΕΛΑΣ, Ο ΑΞΥΡΙΣΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ, ΑΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ «ΧΑΘΗΚΕΣ» ) :-$
6) ΧΑΡΗΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗΣ ( ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΡΕΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΝΕΟΣ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝ ) :roll:
7) ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗΣ ( ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΘΥΜΑ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ "ΝΤΑΜΑΡΙΤΖΗΔΕΣ" ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ,
ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΤΙΝΑΞΕΙΣ... ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΠΑΙΔΙΑ …ΣΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΩΡΟ ΠΡΩΤΑ ) #-o
8) ΒΑΒΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ( OXI Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΥΤΗΣ ) [-(
9) ΜΙΛΤΟΣ ΜΠΕΛΙΔΗΣ ( 22 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΣ ’83 - Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΠΟΚ ) =D>
10) ΣΟΦΙΑ ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ( ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ DATA ) :-k
11) ΓΙΟΥΛΗ ΚΑΤΡΙΑΔΑΚΗ ( ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΟΡΕΞΗ, ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΘΥΜΑ ) :D

ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΠΡΟΕΔΡΕ ΒΟΗΘΑ 8)


ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ, ΤΟ «ΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΑΣ» :mrgreen: [-X ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΧΟΛΙΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ «ΤΣΑΚΑΛΙ» ΤΗΣ ΔΙΑΣΩΣΗΣ :wink: ΔΗΜ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ, ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ… [-o<

ΣΤΕΦΑΝΕ ΒΑΛΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΣΑ ΤΗΝ 1 ½ ΩΡΕΣ ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΝ ](*,)
''Ο ΜΗ ΑΔΙΚΩΝ, ΟΥΔΕΝΟΣ ΔΕΙΤAI ΝΟΜΟΥ'' ΠΛΑΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
stef
Active Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2005 11:11 pm

Δημοσίευση από stef »

ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΙ.
ΔΟΥΛΕΨΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΞΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΔΩΣΗΣ. ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΠΟΚ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΩΜΑΣΤΑΝ ΣΥΧΝΩΤΕΡΑ.
ΕΓΙΝΑΝ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ε
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΥ.....
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stef
Active Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2005 11:11 pm

Δημοσίευση από stef »

ΠΩΣ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΠΡΙΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ..... ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΜΕ ΑΝΤΙΒΑΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΑΣΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΟΥΜΕΝΕΣ ΤΡΑΒΕΡΣΕΣ. ΟΛΟΙ ΣΥΜΕΤΕΙΧΑΝ ΕΝΕΡΓΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΗΚΑΝ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ.
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ...Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stef
Active Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2005 11:11 pm

Δημοσίευση από stef »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Απάντηση