Σπηλαιοδιάσωση 2011

Προγραμματισμός και σχολιασμός των ασκήσεων, ενημερώσεις, νέα και δράσεις της ομάδας Σπηλαιοδιάσωσης.
Απάντηση
speleaggelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2005 8:50 pm
Τοποθεσία: Athens

Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από speleaggelos »

Την Δευτέρα 14 Φλεβάρη θα γίνει έκτακτη συγκέντρωση της ομάδα σπηλαιοδιάσωσης με σκόπο τον προγραματισμό για το 2011.Η συνάντηση θα γίνει στα γραφεία της ομοσπονδίας Εκαταίου 26 και ωρα 21.00 .Παρακαλούμε ενημερώστε οσούς ενδιαφερόμενους. για την επιτροπή σπηλαιοδιάσωσης
Άβαταρ μέλους
T4NG0
Active Member
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2005 6:55 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα, Αθήνα

Δημοσίευση από T4NG0 »

Καλημέρα σε όλες και όλους,

Μήπως να μεταφερόταν η ημερομηνία λόγο 1) της ημέρας 2) πιο έγκαιρη ανακοίνωση ώστε να ενημερωθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι ;

Λέω τώρα ...

Νικόλας
FanKap
Registered User
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Δεκ 28, 2009 11:00 pm

Δημοσίευση από FanKap »

Καλησπέρα, ισχύει για σήμερα?
Φάνης Καπετανάκης
Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Αττικής - http://www.eodathens.gr
http://www.facebook.com/faniscaptain
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευση από dim.kar »

Μάλλον πρέπει να μεταφερθεί... Ανάμεσα στην ανακοίνωση και την συγκέντρωση πρέπει να παρεμβάλεται ένα εύλογο χρονικό διάστημα...

Αν μεταφερθεί όμως ας οριστεί από ΤΩΡΑ η νέα ημερομηνία.

Αν δεν μεταφερθεί όμως προσωπικά εγώ δεν μπορώ σήμερα, οπότε καλή σας επιτυχία!!!

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Άβαταρ μέλους
Νίκος Χαρίτος
Active Member
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 18, 2005 3:50 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Νίκος Χαρίτος »

Θα ήθελα να είμαι αλλά ούτε εγώ μπορώ αν γίνει σήμερα.
speleaggelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2005 8:50 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από speleaggelos »

Η συγκέντρωση θα επαναλυφθεί την ερχόμενη Δευτέρα 21 Φλεβάρη ίδια ώρα και μέρος(για να έρθουν και οι ερωτευμένοι).Παρακαλώ ενημερώστε όσους πιστεύτε(άτομα & συλλόγους) οτι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην ομάδα σπηλαιοδιάσωσης.
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευση από dim.kar »

Ευχαριστούμε Άγγελε. Τώρα έχουμε χρόνο να το "τσουλήσουμε" το θέμα.

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Άβαταρ μέλους
MALAMA KATERINA
Active Member
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2005 9:35 pm

Δημοσίευση από MALAMA KATERINA »

Ας κινητοποιηθούμε όσο περισσότεροι γίνεται, γιατί το θέμα της Σπηλαιοδιάσωσης είναι αρκετά σοβαρό και όλοι πρέπει να του δώσουμε την πρέπουσα σημασία.
Όλοι έχουμε ιδέες που τις εκφράζουμε (ή δεν τις εκφράζουμε) και είναι ευκαιρία να τις συζητήσουμε.
Είμαι σίγουρη ότι το μόνο που θέλουμε όλοι είναι μια δυναμική σπηλαιοδιάσωση και θα προσπαθήσουμε γι' αυτό!
Μία φορά κι έναν καιρό
ήμουν ελπίδα για τον κόσμο
τώρα μόνη κολυμπώ..


http://lifeaction.blogspot.com/
http://okthisismylife.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/43010836@N02/
Άβαταρ μέλους
MALAMA KATERINA
Active Member
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2005 9:35 pm

Δημοσίευση από MALAMA KATERINA »

Καλημέρα σας

Χθες στα γραφεία της ΣΟΕ, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της Σπηλαιοδιάσωσης 15 άτομα και τους ευχαριστούμε γι' αυτό.
Ακούστηκαν διάφορες απόψεις, ενδιαφέρουσες όλες, που αντανακλούν την αγωνία που έχουμε όλοι για το παρόν και το μέλλον της Σπηλαιοδιάσωσης.

Η σπηλιά είναι ένα ιδιαίτερο μέρος της φύσης και εμείς οι σπηλαιολόγοι έχουμε το μοναδικό προνόμιο να την γνωρίζουμε και να την διαβάζουμε άρα έχουμε και την ευθύνη να σώζουμε τον εαυτό μας και τους φίλους μας. Από κανέναν δεν μπορούμε να περιμένουμε να το κάνει αυτό. Όλοι, όλοι οι άλλοι σταματάνε στην είσοδο.
Αυτο το προνόμιο και ευθύνη ταυτόχρονα, όμως πρέπει να το υπηρετήσουμε με αγάπη, συνέπεια και συνέχεια.
Η Σπηλαιοδιάσωση είναι κομμάτι της ΣΟΕ. Λειτουργεί ως μέρος αυτής, αλλά και ανεξάρτητα από αυτήν.
Χθες αποκομίσαμε την ανάγκη για δυναμική ανασυγκρότηση και επανεκίνηση.
Ελπίζουμε όλοι οι σύλλογοι να αγκαλιάσουν αυτήν την καθοριστική προσπάθεια.
Μία φορά κι έναν καιρό
ήμουν ελπίδα για τον κόσμο
τώρα μόνη κολυμπώ..


http://lifeaction.blogspot.com/
http://okthisismylife.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/43010836@N02/
speleaggelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2005 8:50 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από speleaggelos »

Το πρόγραμα όπως αποφασήστηκε απο την έκτακτη συγκέντρωση της Δευτέρας 14 Φλεβάρη έχει ως εξής.

Τρίτη 15 Μαρτίου.Επανασύσταση-αξιολόγηση μελών.
Τρίτη 12 Απριλίου.Διαχείρηση περιστατικού.
Κυριακή 8-Κυριακή 15 Μαϊου.Παγκόσμιο συνέδριο σπηλαιοδιάσωσης στην Βουλγαριά στην περιοχή DRYANOVO
Τρίτη 17 Μαϊου.Ενημέρωση για παγκόσμιο συνέδριο σπηλαιοδιάσωσης στην Βουλγαρία-προετημασία άσκησης.
Σάββατο-Κυριακή 28-29 Μαϊου. ΑΣΚΗΣΗ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ.
Τρίτη 7 Ιουνίου.Απολογισμός άσκησης-αξιολόγιση μελών-προγραματισμός εξαμήνου.
Σάββατο-Σάββατο 20-28 Αυγούστου.Ρουμανική σχολή σπηλαιοδιάσωσης.Ρουμανία περιοχή GARDA,BIHOR.

Οι συναντήσεις θα γίνονται 20.30-23.30(αυστηρά)στην αίθουσα του ΣΠ.ΕΛ.Ε.Ο. διεύθυνση Νεοφύτου Μεταξά 26 (πλησίον σταθμού μετρό Στ.Λαρίσης).
Η ιδέα της συνάντησης κάθε δεύτερη Τρίτη του μήνα διατηρήται αλλά προσαρμόστηκε για διάφορους λόγους.Στις εκδηλώσεις του εξωτερικού καλό θα ήταν να υπάρξει κάποια συμμετοχή απο την ομάδα παρά τις οποίες δυσκολίες.

για την ομάδα Άγγελος
speleaggelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2005 8:50 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από speleaggelos »

Να θυμίσω την συνάντηση που έχουμε αύριο.Φέρτε προτάσεις(Λόλα να ενα μήλο.),σενάρια(κινηματογραφικά-θεατρικά)...(και κάνα περαστικό μπας και γεμίσει το μαγαζί) :lol: :x #-o [-X =D>
Θέμα, προετημασία άσκησης
Χώρος ,γραφεία ΣΠ.ΕΛ.Ε.Ο.
Ώρα,20.30
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από dim.kar »

Ευχαριστούμε για την υπενθύμιση Άγγελε!!! Θα τα πούμε αύριο!!!

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Re: Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Γεια σας και χαρά σας!

Θα ήταν άραγε πολύ φαιδρό το να ρωτήσω αν θα γίνει συνάντηση της Σ/Δ σήμερα (ή έστω οποτεδήποτε στο μέλλον); :-k

Σε περίπτωση που γίνει συνάντηση, θα ήθελα να ενημερώσω τυχόν ενδιαφερόμενους ότι θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας λόγω μεγάλης ζήτησης. Ασθενείς και ωδειπόροι (έγκυες) θα μπαίνουν κατά προτεραιότητα.
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
speleaggelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2005 8:50 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από speleaggelos »

Την ΠΕΜΠΤΗ 13 ΟΚΤΩΜΒΡΗ στις 20.30 στα γραφεία του Σ.ΕΛ.Α.Σ. θα γίνει έκτακτη συνάντηση της ομάδας σπηλαιοδιάσωσης .Στόχος της συνάντησης είναι ο προγραμματισμός και η αντιμετώπιση προβλημάτων που έχουν προκύψει.Η διεύθυνση γραφείων του Σ.ΕΛ.Α.Σ είναι Πασίωνος 11 στον Αγίο Ιωάννη κοντά στο ΜΕΤΡΟ. για την επιτροπή Άγγελος Κανάριος
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Re: Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Να τα γράψω κι εγώ εδώ λοιπόν μιας και το θέμα είναι πασπαρτού:

Άσκηση στον Πύργο Υμηττού:

Κατ' αρχάς θέλω να ευχαριστήσω πολύ τα παιδιά από την Κρήτη που ουσιαστικά έδωσαν νόημα στην άσκηση.

Δεύτερον θέλω να ζητήσω συγνώμη για την βιαστική μου αποχώρηση την δεύτερη μέρα λόγω αλειμμένων (έτσι δεν το λένε; :mrgreen: ) οικογενειακών υποχρεώσεων και για την απουσία μου την τελευταία μέρα για τον ίδιο λόγο.

Παρεμπιπτόντως, όποιος βρει στον Πύργο ένα πράσινο ποδόφρενο, ας με ειδοποιήσει. :( Θα δοθούν σημαντικά εύρετρα (σε λεκτική όμως μορφή :mrgreen: ).

Μιας και έχασα την ενημέρωση της τελευταίας ημέρας, θα ήθελα στην επόμενη συνάντηση της Σ/Δ να ακούσω τα σχόλια των εδώ συμμετεχόντων. Και αυτό με φέρνει στο επόμενο θέμα:

Πότε θα γίνει η επόμενη συνάντηση, οεο; :?: :-k Εγώ δεν βλέπω πρόγραμμα ή όντως δεν υπάρχει;
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Σπηλαιοδιάσωση 2011

Δημοσίευση από dim.kar »

Αύριο θα έχουμε μια άτυπη συνάντηση στον ΣΕΛΑΣ. Αν θέλεις έλα...

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Απάντηση