ΚΛΟΠΗ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ

Αγορές-πωλήσεις σπηλαιολογικού (και μη)εξοπλισμού, μικρές αγγελίες, απώλειες υλικών εντός σπηλαίων...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

ΚΛΟΠΗ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Γεια σας, παιδιά!

Καλή χρονιά!

Πώς σας μπήκε; Μήπως έχετε καμμιά ενόχληση, που λέει κι ο Λευτέρης;

Εμάς καλά μας μπήκε, αλλά μας τα χάλασε στη συνέχεια.

Την περασμένη Παρασκευή το βράδυ μου έσπασαν το αυτοκίνητο και μου πήραν από το πορτ-μπαγκάζ το backpack με τα σπηλαιολογικά μου κι έναν κίτρινο σπηλαιολογικό σάκο με τα υλικά του Λευτέρη (που μόλις είχα φορτώσει). Μιλάμε ότι αυτό συνέβη λίγα μέτρα πιο κάτω από τον σεκιουριτά και την κάμερα του Εθνικού Θεάτρου, επί της Κουμουνδούρου, η οποία φωτίζεται όχι μόνον από τα φώτα του νέου, χλιδάτου Εθνικού, αλλά και από τα φώτα των απέναντι ΕΛΤΑ, συν από έναν τεράστιο φανό του Δήμου στη γωνία με τη Σατωβριάνδου. Μ' αρέσει που είχα ηρεμήσει που βρήκα θέση απέναντι από τον σεκιουριτά, και για πρώτη φορά δεν κοίταξα καν αν επιτρέπεται το παρκάρισμα εκεί!

Με το που συνειδητοποίησα την κλοπή έλεγξα τους κάδους στα πέριξ, ως είθισται, δεν βρήκα τίποτα, μετά περίμενα την αστυνομία για 2 ωρίτσες, εν τω μεταξύ ήρθε κι ο Λευτέρης, και μετά πήγαμε στο Τμήμα Ομονοίας για κατάθεση.

Την άλλη μέρα πήραμε τηλέφωνο στο Τμήμα μήπως παραδόθηκε κάτι, χωρίς αποτέλεσμα, κι ύστερα κάναμε μια ψυχοφθόρα βόλτα στα μέρη στα οποία υποτίθεται ότι διοχετεύονται τα κλοπιμαία, και πάλι τίποτα.

Δεν ξέρω κατά πόσον είναι τόσο hi-tech οι τύποι ώστε να βγάλουν τα υλικά στο E-Bay ή όπου αλλού, αλλά θα ρίξω κι εκεί καμμιά ματιά.

Δεν ξέρω, επίσης, αν υπάρχει πιθανότητα να διοχετευτούν σε σας, αλλά εγώ καλού-κακού σας ενημερώνω, για να έχετε το νου σας, και σας παρακαλώ αν υποπέσει κάτι στην αντίληψή σας να με ενημερώσετε.

Άντε, καλή χρονιά να έχουμε, κι άλλο κακό να μη μας βρει!

Φιλιά,

Ξένια
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Άβαταρ μέλους
speleotom
Active Member
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 5:03 pm
Τοποθεσία: Χαιδάρι, Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από speleotom »

Ξενούκ, ίσως είναι καλό να βάλεις μια περιγραφή με το τί σας κλέψανε .
Άβαταρ μέλους
mamouni
Active Member
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2005 3:55 pm
Τοποθεσία: Άθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mamouni »

Ήταν αμαρκάριστα?
Όλο λάδι-λάδι... και τηγανίτες τίποτα!
Άβαταρ μέλους
CRAZYGHOST
Active Member
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2007 7:44 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Δημοσίευση από CRAZYGHOST »

kai mena pou itan markarismena ola ta serial ti egine? vrika tipota ? ax!!!
eixane klopi meta apo spasimo tzamiou konta sto sillogo
ΒΑΣΑΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
6937161878
Conserve Underground Greece
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Δε βαριέσαι, Θωμούκο, μάλλον δεν έχει νόημα να ετοιμάσω λίστα με τα υλικά...
Ξανάψαξε ο Λευτέρης στο Μοναστηράκι, και πάλι τζίφος. Μπορεί, βέβαια, να μην τα διοχετεύουν αμέσως, αλλά δε μπορούμε ούτε να κάνουμε αυτή τη δουλειά για πολύ ούτε να καθυστερούμε την αντικατάσταση των υλικών μας, γιατί οι αποστολές τρέχουν, ακόμη και το χειμώνα.
Κοίταξα και σε Χρυσή Ευκαιρία και E-bay, τίποτα κι εκεί.
Τα υλικά ήταν αμαρκάριστα, αλλά, όπως αναφέρθηκε, μάλλον δεν έχει σημασία...
Εν πάση περιπτώσει, τα έχουμε πια αντικαταστήσει σχεδόν όλα, και κάποια χρειάζονταν ούτως ή άλλως αντικατάσταση (think positive πάνω απ' όλα!)...
Ας αναφέρω εδώ ότι τα ψώνια μας τα κάναμε όχι μόνο στην Οδύσσεια, αλλά και στο μαγαζί του Μητσάκη στον Βύρωνα, με ανάλογες εκπτώσεις. Θα ποστάρω κι ένα θέμα με το μαγαζί του Νίκου.
Πολλά φιλιά σε όλους!
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευση από dim.kar »

Kάνε και μια νύξη στον αναρριχητικό χώρο. Πχ routes.gr, oreibasia.gr ,δες στα αναρριχητικά περιοδικά (Κορφές, Αναβαίνοντας) για καμιά κουφή αγγελία...

Αλλά γενικά χλωμό... Μάλλον στα σκουπίδια έχουν καταλήξει.

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Σ' ευχαριστώ, Δημήτρη μου, αλλά μάλλον δεν έχει νόημα πια... Κι είναι και ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία...
Το πιο πιθανό είναι να διοχέτευσαν τους φακούς κι ακόμη και τις ζώνες, τα κράνη, και τους κρίκους, που έχουν κι άλλες χρήσεις, κι όσο για τα υπόλοιπα, μπορεί κάλλιστα να κατέληξαν στα σκουπίδια, αφού κατά πάσα πιθανότητα δεν ξέρουν καν σε τι χρησιμεύουν όλ' αυτά τα μαραφέτια...
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευση από dim.kar »

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ μαζί σου...

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Απάντηση