Ο ΣΕΛΑΣ στα λευκά 2010

Ενημερωθείτε για τα νέα των σπηλαιολογικών (και όχι μόνο) συλλόγων.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stelios Zacharias
Active Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2005 2:40 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Ο ΣΕΛΑΣ στα λευκά 2010

Δημοσίευση από Stelios Zacharias »

Φέτος ο ΣΕΛΑΣ πραγματοποιεί την καθιερωμένη αποστολή στα λευκά, στο βάραθρο Στέρνο (-460μ προς το παρόν) και συμμετέχει υποστηρίζοντας τις αποστολές των παιδιών από το SUSS (οι οποίοι δούλεψαν μια περιοχή ανεξερεύνητη και βρήκαν δύο καλά βαραθράκια των -140μ και -170μ φέτος) και των "παιδιών" του Καταμαράν (οι οποίοι βρίσκονται επίσης σε περιοχές ανεξερεύνητες με αποστολή σε εξέλιξη).

Στο Στέρνο η αποστολή βρίσκεται εδώ και δύο μέρες στην κατασκήνωση βάσης και αποτελείται από καμμιά δεκαριά (προς το παρόν) μέλη του ΣΕΛΑΣ, τον Γιάννη και την Ελένη από το ΣΠΟΚ (και έπεται συνέχεια) και επτά (προς το παρόν) φίλους Ρουμάνους. Σήμερα (ημέρα γενεθλίων της Ελένης) είναι και ημέρα ξεκούρασης. Μέχρι τώρα (πρω'ι Πέμπτης 5 Αυγούστου) έχει αρματωθεί μέχρι τα -400μ το Στέρνο και έχουν γίνει και εξερευνήσεις νέων εισόδων στο πεδίο.

Τα νεότερα από το μέτωπο σκοπέυω να δημοσιέυω εδώ καθώς και στο φόρουμ του ΣΕΛΑΣ μέχρι που θα βρεθώ και εγώ στο βουνό.
Άβαταρ μέλους
Stelios Zacharias
Active Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2005 2:40 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stelios Zacharias »

Νεότερα, αν έχω και αν τα καταφέρω μόνο στο φόρουμ ΣΕΛΑΣ http://www.selas.org/phpBB2/viewtopic.php?f=3&t=910 επειδή δεν δέχεται από κινητό πλοήγηση το φόρουμ ομοσπονδίας.

Στέλιος
Άβαταρ μέλους
pineza
Registered User
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 8:40 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από pineza »

καλημέρα από το ηράκλειο!!!!!
έφτασα λοιπόν και είπα να καταθέσω και εγώ την δικιά μου εμπειρία.

τι να πω για τις στέρνες και τους τρελούς που μαζεύτηκαν εκεί πάνω;

για την κατασκήνωση που ψάρωσα όταν ο γιάννης μου είπε "φτάσαμε" ; (νομίζω πως δεν υπάρχει άτομο που μένει αδιάφορο στο πρώτο θέαμα της πλαγιάς)
για τις μέλισσουλες που σε ξυπνούσαν κάθε πρωί από τις 7; (πολύ ανώτερο από οποιοδήποτε ξυπνητήρι με μουσικές και κλαμπατσίμπαλα)
για την απίστευτη δροσιά όλη μέρα και όλη νύχτα; (ήδη υποφέρω από την ζέστη και την υγρασία του ηρακλείου)
για τα τρελοκομεία του ΣΕΛΑΣ και την καλύτερη έκπληξη γενεθλίων που μου έχουν κάνει; (σας ντρεπόμουν και είχα και τον δρ Ιατρού με την κάμερα πάνω από την κεφάλα μου και δεν κατάφερα να εκφράσω αρκετά τη συγκίνησή μου, για το πιο γλυκό δώρο που έχω λάβει)
για τους απίστευτους Ρουμάνους; (βαλκάνια παιδί μου! δεν το συζητώ)
για τον ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌ, ΥΠΕΡΤΈΛΕΙΟ μάγειρα μας με τις γκουρμεδιές? (έφυγες και πίξανε στο μακαρόνι και το ρύζι λέμε... εκείνη την κοκκινομάλλα που ανέλαβε στη θέση σου να μην την ξαναπάρετε)
για το τρελό γουρούνι; (είσαι θεά χρυσό μου! keep rocking)

ευχαριστώ για την φιλοξενία όλους και έναν έναν ξεχωριστά
σας φιλώ όλους
Ελένη Ν.
...θα σε δω στον πάτο!
Απάντηση