ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ

Ενημερωθείτε για τα νέα των σπηλαιολογικών (και όχι μόνο) συλλόγων.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 8:13 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ

Δημοσίευση από ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ »

:D ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ, Ο ΣΠΕΛΕΟ ΕΧΕΙ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΣΑΝ “ΤΑΜΑ” ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΑΣΣΟ, ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΛΗΘΟΣ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΤΟΥ, ( ΑΝΩ ΤΩΝ 50 ΑΤΟΜΩΝ ) ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΤΗΣ ΛΗΞΗΣ ΤΩΝ ΕΑΡΙΝΩΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΡΥΛΙΚΗ ΚΑΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΕΠΤΑΣΤΟΜΟ ΣΠΗΛΑΙΟΒΑΡΑΘΡΟ. :!:



ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΣΚΑΛΕΣΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΑΒΚΥΥΡ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΔΡΥΜΟ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ.

8) ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΜΜΥΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ, ΤΟ ΕΠΤΑΣΤΟΜΟ ΕΧΕΙ ΛΑΣΠΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΣΤΟΧΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΞΕΙ ΤΟ ΠΣΚ ( ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΒΡΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ) :cry: ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ :cry: Η ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΑΤΟΜΑ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΝΙΤΣΑ :arrow: ( ΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΛΑΤΟ ).

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΠΑΡΝΑΣΣΟ ΓΙΑ “ΔΟΥΛΕΙΕΣ”, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ, 11:00 ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΣΤΗΝ “ΒΡΥΣΗ ΤΟΥ ΣΥΡΜΟΥ” ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΕΓΝΗ, ΔΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ:




Εικόνα Εικόνα


ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΨΥΧΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΤΗΝ ΠΡΩΙΝΗ ΟΜΙΧΛΗ Η ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΑΔΙΝΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΒΡΟΧΗ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΑΣΠΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΟΒΟΜΑΣΤΑΝ……ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ :oops: “ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ” :?:




Εικόνα


:arrow: ΕΔΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΣΙΝΗ ΕΣΤΙΑ :roll: ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ :!:

:arrow: ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΞΥΛΙΝΟΣ ΚΑΝΑΠΕΣ ΑΔΕΙΑΝΟΣ :!:




Εικόνα


8) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΛΙΜΝΗ :?: ΤΟ ΞΕΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟ :!:






:arrow: Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΙΜΝΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΑΣΣΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΛΙΒΑΔΙΑ ΑΡΑΧΩΒΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΛΥΚΩΡΕΙΑ :!:


Εικόνα




:arrow: ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΗ Η ΑΛΠΙΚΗ ΛΙΜΝΗ ΣΤΑ 1050 Μ ΥΨΟΜΕΤΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΣΤΑΛΙΑ:!: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ :?: :wink:






:idea: ΣΥΝΗΘΩΣ, ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΚΥΡΩΣΗ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΤΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΤΗΣ ΚΙΡΡΑΣ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ, ( 40 ΛΕΠΤΑ ΚΑΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΔΡΥΜΟ ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΩΡΑΙΟ ΤΟΥ ΕΛΑΙΩΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΙΣ.

:lol: ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΒΟΥΤΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΡΙΞΑ ΣΤΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΚΑΘΩΣ Η ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΜΕ 26 ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.

:arrow: ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΠΑΝΤΩΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΠΙΑ ( ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ: 2004, 2006, 2007, ) ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΣΤΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΤΗΣ ΚΙΡΡΑΣ, ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟ ΑΣΒΕΣΤΟΛΙΘΙΚΟ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ.




Εικόνα

Εικόνα
''Ο ΜΗ ΑΔΙΚΩΝ, ΟΥΔΕΝΟΣ ΔΕΙΤAI ΝΟΜΟΥ'' ΠΛΑΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Φίλτατε Σπηλαιοεπαφικέ,

Το μέλος που είχε την καλοσύνη να μας ενημερώσει για τα νερά και τις λάσπες πέρασε από το σημείο της κατασκήνωσης την Τετάρτη, και θεώρησε σκόπιμο να ενημερώσει αυθημερόν, αφού θα ήμασταν συγκεντρωμένοι στο σύλλογο για την οργάνωση της εκδρομής.
Η δε πληροφορία περί βροχοπτώσεων δεν ήταν καθόλου άστοχη: την Παρασκευή το ίδιο μέλος που μας ενημέρωσε για την κατάσταση της κατασκήνωσης ξαναπέρασε από την περιοχή, και διαπίστωσε ότι όντως έβρεχε. Ούτως εχόντων των πραγμάτων, μάλλον δεν υπήρχαν σοβαρές πιθανότητες να έχει στεγνώσει ο χώρος της κατασκήνωσης την ίδια μέρα. Όσον αφορά τον καιρό, το ιντερνέτ δεν είναι πανάκεια, και δεν είναι λίγες οι φορές που λέει άλλα αντ’ άλλων.
Θεωρώ ότι η θριαμβευτική αναφορά σου στην κατάσταση της κατασκήνωσης όπως την βρήκες εσύ την Κυριακή το πρωί (εντάξει, χρυσέ μου, σε πιστεύουμε, δε χρειαζόμαστε και φωτό), και μάλιστα ύστερ’ από τον γλαφυρό πρόλογο περί τάματος κλπ, μοιάζει να κατηγορεί το μέλος που μας ενημέρωσε για το ότι μας χάλασε την εκδρομή, και σίγουρα το εκθέτει σ’ αυτούς που γνωρίζουν την ταυτότητά του (πάλι καλά που δεν το έκανες και βούκινο στο φόρουμ).
Επίσης, δε νομίζω πως κανείς από μας έχει μαλακώσει. Απλώς δεν είναι, φαντάζομαι, ό,τι πιο ευχάριστο να στήνεις σκηνή στις λάσπες ή εντός λίμνης. Αλλά, αντί να διαμαρτύρεσαι εκ των υστέρων, αφού ήσουν στο σύλλογο την Τετάρτη, γιατί δεν πρότεινες τις εναλλακτικές σου;
Εν πάση περιπτώσει, κανείς δεν σου απαγόρευσε να πας εκεί με τους φίλους σου και τους γνωστούς σου, εσύ που είσαι μάγκας (και αφού όμοιος ομοίω αεί πελάζει, προφανώς θα είναι κι αυτοί εξίσου μάγκες).

Υ.Γ.: Μια και είσαι αρχαιολάτρης και εθνοφλυγέστατος, επίτρεψέ μου μια μικρή διόρθωση στα ελληνικά σου: το σωστό είναι επί τη ευκαιρία (δοτική), κι όχι επί της ευκαιρίας.
Και μια παρατήρηση υφολογικής φύσεως: Νομίζω πως ώρες-ώρες παραγίνεσαι δραματικός, και καταντάς γραφικός. Το περσινό κούτσουρο και ο ξύλινος καναπές περίμεναν μάταια (εντάξει, το λάβαμε το μήνυμα, να σταυρώσουμε και τον κακούργο που μας χάλασε την κατασκήνωση για να ικανοποιηθούν τα κούτσουρα)… πολύ κλάμα, βρε παιδί μου… Βρε μήπως τελικά έχεις μαλακώσει εσύ, και τα ρίχνεις στους υπόλοιπους; (Ή μήπως ν’ αρχίσω ν’ ανησυχώ; Λες να μας πάει στραβά ο υπόλοιπος χρόνος τώρα που δεν κάναμε το τάμα μας στον Παρνασσό;)
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Άβαταρ μέλους
geoski
Active Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2006 11:48 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geoski »

Ξένια Γεωργοπούλου έγραψε:Φίλτατε Σπηλαιοεπαφικέ,

Το μέλος που είχε την καλοσύνη να μας ενημερώσει για τα νερά και τις λάσπες πέρασε από το σημείο της κατασκήνωσης την Τετάρτη, και θεώρησε σκόπιμο να ενημερώσει αυθημερόν, αφού θα ήμασταν συγκεντρωμένοι στο σύλλογο για την οργάνωση της εκδρομής.
Η δε πληροφορία περί βροχοπτώσεων δεν ήταν καθόλου άστοχη: την Παρασκευή το ίδιο μέλος που μας ενημέρωσε για την κατάσταση της κατασκήνωσης ξαναπέρασε από την περιοχή, και διαπίστωσε ότι όντως έβρεχε. Ούτως εχόντων των πραγμάτων, μάλλον δεν υπήρχαν σοβαρές πιθανότητες να έχει στεγνώσει ο χώρος της κατασκήνωσης την ίδια μέρα. Όσον αφορά τον καιρό, το ιντερνέτ δεν είναι πανάκεια, και δεν είναι λίγες οι φορές που λέει άλλα αντ’ άλλων.
Θεωρώ ότι η θριαμβευτική αναφορά σου στην κατάσταση της κατασκήνωσης όπως την βρήκες εσύ την Κυριακή το πρωί (εντάξει, χρυσέ μου, σε πιστεύουμε, δε χρειαζόμαστε και φωτό), και μάλιστα ύστερ’ από τον γλαφυρό πρόλογο περί τάματος κλπ, μοιάζει να κατηγορεί το μέλος που μας ενημέρωσε για το ότι μας χάλασε την εκδρομή, και σίγουρα το εκθέτει σ’ αυτούς που γνωρίζουν την ταυτότητά του (πάλι καλά που δεν το έκανες και βούκινο στο φόρουμ).
Επίσης, δε νομίζω πως κανείς από μας έχει μαλακώσει. Απλώς δεν είναι, φαντάζομαι, ό,τι πιο ευχάριστο να στήνεις σκηνή στις λάσπες ή εντός λίμνης. Αλλά, αντί να διαμαρτύρεσαι εκ των υστέρων, αφού ήσουν στο σύλλογο την Τετάρτη, γιατί δεν πρότεινες τις εναλλακτικές σου;
Εν πάση περιπτώσει, κανείς δεν σου απαγόρευσε να πας εκεί με τους φίλους σου και τους γνωστούς σου, εσύ που είσαι μάγκας (και αφού όμοιος ομοίω αεί πελάζει, προφανώς θα είναι κι αυτοί εξίσου μάγκες).

Υ.Γ.: Μια και είσαι αρχαιολάτρης και εθνοφλυγέστατος, επίτρεψέ μου μια μικρή διόρθωση στα ελληνικά σου: το σωστό είναι επί τη ευκαιρία (δοτική), κι όχι επί της ευκαιρίας.
Και μια παρατήρηση υφολογικής φύσεως: Νομίζω πως ώρες-ώρες παραγίνεσαι δραματικός, και καταντάς γραφικός. Το περσινό κούτσουρο και ο ξύλινος καναπές περίμεναν μάταια (εντάξει, το λάβαμε το μήνυμα, να σταυρώσουμε και τον κακούργο που μας χάλασε την κατασκήνωση για να ικανοποιηθούν τα κούτσουρα)… πολύ κλάμα, βρε παιδί μου… Βρε μήπως τελικά έχεις μαλακώσει εσύ, και τα ρίχνεις στους υπόλοιπους; (Ή μήπως ν’ αρχίσω ν’ ανησυχώ; Λες να μας πάει στραβά ο υπόλοιπος χρόνος τώρα που δεν κάναμε το τάμα μας στον Παρνασσό;)


καλα τα λες... :lol:
Η ζωή είναι πολύ σύντομη... Συγχώρα γρήγορα, Αγάπα αληθινά & ζήσε Ασταμάτητα !!!
Γιάννα
Active Member
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Απρ 05, 2005 11:36 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Γιάννα »

Για να χαλαρώσουμε λιγάκι...

Η εκδρομή στον Παρνασό θα γίνει λιγάκι αργότερα, όχι πολύ αργότερα!!!!
"Σύλλογος μεγάλος δεν υπάρχει άλλος σαν το Σπ.Ελ.Ε.Ο"
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Εμείς χαλαρότατοι είμαστε...
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Απάντηση