ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ 2009

Ενημερωθείτε για τα νέα των σπηλαιολογικών (και όχι μόνο) συλλόγων.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΦΑΝΗΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 22, 2005 9:08 am

ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ 2009

Δημοσίευση από ΦΑΝΗΣ ΕΛΛΗΝΑΣ »

Εικόνα

Η ΟΜΑΔΑ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ διοργανώνει ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ διάρκειας τεσσάρων εβδομάδων, από τις 12 Ιανουαρίου έως τις 8 Φεβρουαρίου 2009.

Σκοπός του σχολείου είναι η εκπαίδευση των συμμετεχόντων στις βασικές αρχές και διαδικασίες της σπηλαιοδιάσωσης. Ιδιαίτερο βάρος θα δοθεί τόσο στην θεωρητική παρουσίαση όσο και στην πρακτική εφαρμογή των τεχνικών.

Τα θεωρητικά μαθήματα θα γίνονται Δευτέρα και Τετάρτη από τις 8 έως τις 10 μμ στα γραφεία της Ε.Σ.Ε., Σίνα 32, 1ος όροφος. Η πρακτική εξάσκηση θα γίνεται Σάββατο και Κυριακή ενώ το τελευταίο Σαββατοκύριακο θα πραγματοποιηθεί ΑΣΚΗΣΗ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ με την συμμετοχή της ΟΜΑΔΑΣ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ της Ε.Σ.Ε..

Στο σχολείο μπορούν να συμμετάσχουν όσοι έχουν παρακολουθήσει το ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Β΄ ΒΑΘΜΟΥ της Ε.Σ.Ε. ή το αντίστοιχο άλλου σπηλαιολογικού συλλόγου και έχουν ευχέρεια στις βασικές σπηλαιολογικές τεχνικές. Για τους υποψηφίους θα γίνει τεστ βασικών σπηλαιολογικών τεχνικών.

Βεβαιώσεις θα δοθούν σε όλους όσους ολοκληρώσουν επιτυχώς το σχολείο.
Το κόστος συμμετοχής είναι 50 ευρώ και το ποσό που θα συγκεντρωθεί θα δια τεθεί εξ΄ ολοκλήρου για την αγορά εξοπλισμού για την ΟΜΑΔΑ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ.

Συμμετοχή μπορείτε να δηλώσετε στο: esediasosi@yahoo.gr

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στους:

Βαγγέλη Καβαλιέρο (6972701391), spelcava@yahoo.gr
Ελένη Καλογρίδου (6974185052), helenmorganna@hotmail.com
Νίκο Χαρίτο, (6945464599), dh-arch@otenet.gr
Παναγιώτη Γεωργόπουλο (6932612166), panos.georgopoulos@gmail.com

Το πλήρες Πρόγραμμα των Μαθημάτων μπορείτε να το δείτε εδώ: http://www.ese.edu.gr/media/seminars/20 ... r_2009.pdf
Φάνης Έλληνας
μέλος της Ελληνικής Σπηλαιολογικής Εταιρείας
τηλέφωνο: 6932 995640
e-mail: f_ellinas@yahoo.com
Άβαταρ μέλους
ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 8:13 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ »

:-k ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,

:-k ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ

:-k ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ,

[-( ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ :!: :!: :!:

:arrow: ΕΙΜΑΙ 40 ΕΤΩΝ ΠΙΑ :!: =; ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ :?:

:roll: Η ΓΡΑΠΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕ .....ΤΡΟΜΑΖΕΙ :twisted: ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΣΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ \:D/

:^o ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΙ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ :?: ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ''ΔΗΜΟΣΙΟ'' :?:

:idea: ΚΑΜΜΙΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ :?:



\:D/ ΟΜΑΔΑΡΑ ΔΙΑΣΩΣΗΣ :?: ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ''ΠΡΑΜΑ'' ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ](*,)

:idea: ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΦΟΡΕΙΟ, ΝΑ ΣΑΣ ΔΑΝΙΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ

ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Σ.Ο.Ε.

:arrow: ΣΕ ΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΔΩΡΕΑ 50 Ε :?:

=D> ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ, ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ =D>
''Ο ΜΗ ΑΔΙΚΩΝ, ΟΥΔΕΝΟΣ ΔΕΙΤAI ΝΟΜΟΥ'' ΠΛΑΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
jbg
Active Member
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jbg »

εχει αλλο πρεστιζ καλε μου σπηλαιοεπαφικε, το να σε διασωζει πτυχειουχος αποφοιτος εταιρειας, απο εναν κοινο διασωστη της ΣΟΕ...

** ****** ******* **** *** *** **********



για την πρωτοτυπια ανεξαρτητης δευτερης ομαδας σπηλαιοδιασωσης και για την ενισχυση της ανταγωνιστικοτητας της αγορας διασωσης, προς οφελος του καταναλωτη ατυχηματια σπηλαιολογου, άλλα 50 απο εμενα ! :roll:





Έχει επεξεργασθεί από τον/την jbg στις Δευ Δεκ 22, 2008 4:55 pm για χατηρι του Παναγιωτη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jbg την Δευ Δεκ 22, 2008 4:57 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
εχω υψοφοβία, έχω κλειστοφοβία, κάνω σπηλαιολογία
Γιάννης Τριανταφύλλης - Φ.Ο.Σ.
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Παλικάρια, έχετε υπ' όψιν σας ότι οι ειρωνείες σας και οι προσβολές σας δεν στρέφονται κατά του Δ.Σ. της Ε.Σ.Ε. (με το οποία δεν ξέρω τι προσωπικά έχετε και δεν με αφορά) αλλά κατά κάποιων ανθρώπων σαν κι εμάς που θέλουν να συμμετάσχουν σε μια εθελοντική οργάνωση ώστε να βοηθήσουν έναν συνάνθρωπό τους αν χρειαστεί;

Κάποιος υποψήφιος της σχολής, διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα αναρωτηθεί γιατί τον αποκαλείτε γραβατάκια χωρίς να τον γνωρίζετε. Παρεμπιπτόντως, κι εγώ φοράω γραβάτα - αυτό με κάνει, φλώρο ή κακό διασώστη;

Ας σταματήσουμε φίλοι μου να ασχολούμαστε με το τι κάνουν οι άλλοι και ας ασχοληθούμε με το τι κάνουμε εμείς. Γιώργο, δεν είναι καιρός να αφήσεις το παρελθόν πίσω σου και να γυρίσεις στην Σ/Δ; Γιάννη, τα € 50 φέρ' τα στη δική μας Σ/Δ στην επόμενη συνάντηση στην οποία καλό θα ήταν να συμμετάσχεις, ώστε να ενισχύσεις την ανταγωνιστικότητά της.

Δεν γινόμαστε καλύτεροι καυτηριάζοντας τα λάθη και τις αδυναμίες των άλλων. Απλώς βαυκαλιζόμαστε και νιώθουμε καλύτεροι. Καλύτεροι γινόμαστε όταν συνειδητοποιούμε τα δικά μας λάθη και τις δικές μας αδυναμίες και φυσικά όταν κάνουμε κάτιι για να τα διορθώσουμε.
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
geoski
Active Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2006 11:48 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geoski »

Παναγιώτης έγραψε:Παλικάρια, έχετε υπ' όψιν σας ότι οι ειρωνείες σας και οι προσβολές σας δεν στρέφονται κατά του Δ.Σ. της Ε.Σ.Ε. (με το οποία δεν ξέρω τι προσωπικά έχετε και δεν με αφορά) αλλά κατά κάποιων ανθρώπων σαν κι εμάς που θέλουν να συμμετάσχουν σε μια εθελοντική οργάνωση ώστε να βοηθήσουν έναν συνάνθρωπό τους αν χρειαστεί;

Κάποιος υποψήφιος της σχολής, διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα αναρωτηθεί γιατί τον αποκαλείτε γραβατάκια χωρίς να τον γνωρίζετε. Παρεμπιπτόντως, κι εγώ φοράω γραβάτα - αυτό με κάνει, φλώρο ή κακό διασώστη;

Ας σταματήσουμε φίλοι μου να ασχολούμαστε με το τι κάνουν οι άλλοι και ας ασχοληθούμε με το τι κάνουμε εμείς. Γιώργο, δεν είναι καιρός να αφήσεις το παρελθόν πίσω σου και να γυρίσεις στην Σ/Δ; Γιάννη, τα € 50 φέρ' τα στη δική μας Σ/Δ στην επόμενη συνάντηση στην οποία καλό θα ήταν να συμμετάσχεις, ώστε να ενισχύσεις την ανταγωνιστικότητά της.

Δεν γινόμαστε καλύτεροι καυτηριάζοντας τα λάθη και τις αδυναμίες των άλλων. Απλώς βαυκαλιζόμαστε και νιώθουμε καλύτεροι. Καλύτεροι γινόμαστε όταν συνειδητοποιούμε τα δικά μας λάθη και τις δικές μας αδυναμίες και φυσικά όταν κάνουμε κάτιι για να τα διορθώσουμε.
θα συμφωνήσω με τον Πάνο σχετικά με τα πειράγματα & τα καυστικά σχόλια… Ας λείπουν καλύτερα.

Επίσης θέλω να πω, ότι σε μια μικρή Ελληνική Σπηλαιολογική οικογένεια (για τα ενεργά μέλη μιλώ πάντα) που λίγο πολύ ξέρουμε ποιοι & πόσοι είμαστε,
δεν είναι Υπερβολή να Υπάρχουν ΔΥΟ (2) Διαφορετικές Ομάδες Σπηλαιολογικής Διάσωσης ?

Ας δούμε το θέμα πιο ουσιαστικά & πρακτικά.

Δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχει μια Άρτια εξοπλισμένη Ομάδα Όχι μόνο από Υλικά αλλά & από Ανθρώπινο δυναμικό ? :geia:
Η ζωή είναι πολύ σύντομη... Συγχώρα γρήγορα, Αγάπα αληθινά & ζήσε Ασταμάτητα !!!
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευση από dim.kar »

Μένω κατάπληκτος πραγματικά...

Μιλάμε λες και δεν ξέρουμε ποιοι είναι ποιοι, ποιοι μπορούν να κάνουν τι, ποιοι κάνουν τόσο και το παρουσιάζουν τόοοοσο... και ποιοι βαυκαλίζονται πως είναι κάποιοι ενώ δεν είναι τίποτε...

Και αναφέρομαι στην κοινότητα ένθεν και ένθεν...

Τα βιογραφικά του καθενός μας είναι διαθέσιμα... και η κοινότητα παραείναι μικρή...

Τέλος πάντων καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας!

Δημήτρης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Άβαταρ μέλους
belias
Active Member
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τετ Ιουν 01, 2005 5:20 pm
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από belias »

Ρε παιδιά όχι πάλι τα ίδια έλεος ποια χαλαρώστε και μην ασχολείστε. Στην τελική μια προσπάθεια είναι και αξίζει μπράβο όχι κράξιμο
Μίλτος Μπελίδης ΣΠ.Ο.Κ. - ΠΡΩΤΕΑΣ
Άβαταρ μέλους
jbg
Active Member
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jbg »

Παναγιώτης έγραψε:Παλικάρια, έχετε υπ' όψιν σας ότι οι ειρωνείες σας και οι προσβολές σας δεν στρέφονται κατά του Δ.Σ. της Ε.Σ.Ε. (με το οποία δεν ξέρω τι προσωπικά έχετε και δεν με αφορά) αλλά κατά κάποιων ανθρώπων σαν κι εμάς που θέλουν να συμμετάσχουν σε μια εθελοντική οργάνωση ώστε να βοηθήσουν έναν συνάνθρωπό τους αν χρειαστεί;
εννοειται οτι δεν στρεφομαι κατα των εθελοντων διασωστων!
και εννοειται οτι στραφηκα μονο κατα της νοοτροπιας της ΕΣΕ.
τι ακριβως παρανοησα απο το παρακατω Παναγιωτη μου?

Η ΟΜΑΔΑ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ διοργανώνει ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ διάρκειας τεσσάρων εβδομάδων, από τις 12 Ιανουαρίου έως τις 8 Φεβρουαρίου 2009.
Κάποιος υποψήφιος της σχολής, διαβάζοντας τα σχόλιά σας θα αναρωτηθεί γιατί τον αποκαλείτε γραβατάκια χωρίς να τον γνωρίζετε.
ηταν ενας τροπος να δειξω την διαφορα στην βαρυτητα του πτυχειου μιας εταιριας, απο μιας ομοσπονδιας...
δυστυχως εχω κυνικο χιουμορ, αρα παρεξηγησιμο, οπότε θα αυτολογοκρινω τις αναλογες εκφρασεις μου για χατηρι σου.
Παρεμπιπτόντως, κι εγώ φοράω γραβάτα - αυτό με κάνει, φλώρο ή κακό διασώστη;
πανω απο την γκορντουρα??? :shock: :shock: :shock:
Γιάννη, τα € 50 φέρ' τα στη δική μας Σ/Δ στην επόμενη συνάντηση στην οποία καλό θα ήταν να συμμετάσχεις, ώστε να ενισχύσεις την ανταγωνιστικότητά της.
καλε μου Παναγιωτη τα 50 ηταν βραβειο για την πρωτοτυπη ιδεα να υπαρχουν δυο ανεξαρτητες σπηλαιολογικες ομαδες, που δεν συντονιζονται καν.
τις φορες που κατορθωσα να ερθω σε ασκηση σπηλαιοδιασωσης, δεν το εκανα για να ενισχυσωσω την "ανταγωνιστικοτητα" μας, αλλά γιατι θεωρω οτι καθε σπηλαιολογος πρεπει να το κανει.
Δεν γινόμαστε καλύτεροι καυτηριάζοντας τα λάθη και τις αδυναμίες των άλλων.
δεν καυτηριασα λαθος ή αδυναμια κανενος.

καυτηριασα τις εσφαλμενες νοοτροπιες.
Καλύτεροι γινόμαστε όταν συνειδητοποιούμε τα δικά μας λάθη και τις δικές μας αδυναμίες και φυσικά όταν κάνουμε κάτιι για να τα διορθώσουμε.
συμφωνω!
εχω υψοφοβία, έχω κλειστοφοβία, κάνω σπηλαιολογία
Γιάννης Τριανταφύλλης - Φ.Ο.Σ.
Άβαταρ μέλους
geoski
Active Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2006 11:48 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geoski »

Ερώτηση για να καταλάβουμε & εμείς οι νεώτεροι σπηλαιολόγοι
μια που δεν τα παρακολουθούμε τα πράγματα από μέσα.
Εάν λοιπόν η ΕΣΕ η οποία δεν θέλει να ενσωματωθεί στην ΣΟΕ (για τους λόγους της) αλλα ούτε να συμμετέχει στην Σπηλαιολογική Ομάδα Διάσωσης Της Ομοσπονδίας ενώ έχει δημιουργήσει την δική της Ομάδα Διάσωσης &
έχει επίσης την δική της Ιστοσελίδα, γιατί τότε ποστάρει
στο φόρουμ της ΣΟΕ & απευθύνεται σε Σπηλαιολόγους της Ομοσπονδίας :?: :?: :?:
Η ζωή είναι πολύ σύντομη... Συγχώρα γρήγορα, Αγάπα αληθινά & ζήσε Ασταμάτητα !!!
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Φίλε Γιάννη,

το χιούμορ σου καθώς και του Γιώργου είναι μια χαρά (ή τουλάχιστον όσο μια χαρά είναι και το δικό μου). Το κακό είναι ότι κάποιος που δεν το ξέρει, μπορεί να το παρεξηγήσει. Όπως θα κατάλαβες και από άλλο post μου, προσπαθώ απλώς να ξεκαθαρίζω τα πράγματα μιας και καταλαβαίνω πολύ καλά τι εννοείτε εσείς, αλλά φοβάμαι ότι δεν θα συμβεί το ίδιο και με όσους είναι πιο έξω.

Τέλος, αυτό που θέλω να πω είναι: ζήσε κι άσε τους άλλους να πεθάνουν. Στην Σ/Δ χρειαζόμαστε κόσμο. Ενισχύστε την κι αφήστε τους άλλους να κάνουν ότι θέλουν. Η ιστορία θα δείξει ποιος είναι ο σωστός.

Κλείνω με την ευχή να είμαστε αχρείαστοι και οι μεν της Σ.Ο.Ε. και οι δεν, εεε και οι δε της Ε.Σ.Ε. ήθελα να πω. Ορίστε τι κάνατε, με παρασύρατε. :wink:
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 8:13 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ »

''Εάν λοιπόν η ΕΣΕ η οποία δεν θέλει να ενσωματωθεί στην ΣΟΕ (για τους λόγους της) αλλα ούτε να συμμετέχει στην Σπηλαιολογική Ομάδα Διάσωσης Της Ομοσπονδίας ενώ έχει δημιουργήσει την δική της Ομάδα Διάσωσης &
έχει επίσης την δική της Ιστοσελίδα, γιατί τότε ποστάρει
στο φόρουμ της ΣΟΕ & απευθύνεται σε Σπηλαιολόγους της Ομοσπονδίας ''






:roll: ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΑΝΤΙΖΕΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ 8)

:arrow: ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΝ ΗΡΩΑΣ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΗΣ Ε.Σ.Ε. :wink:

:idea: ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΟ ΧΑΣΜΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΕΣΕ ΚΑΙ ΣΟΕ :roll:

:arrow: ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΚΟΜΜΑΤΙΚΟΙ ΤΗΣ ΕΣΕ ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ :!:
''Ο ΜΗ ΑΔΙΚΩΝ, ΟΥΔΕΝΟΣ ΔΕΙΤAI ΝΟΜΟΥ'' ΠΛΑΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
jbg
Active Member
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jbg »

Παναγιώτης έγραψε:Παρεμπιπτόντως, κι εγώ φοράω γραβάτα - αυτό με κάνει, φλώρο ή κακό διασώστη;
αντιθετως Παναγιωτη μου, η συζητηση μας ειχε θετικοτατα αποτελεσματα!!!

η ΕΣΕ με ενα απολαυστικο χιουμορ (στο μηκος κυματος που μ αρεσει) καθιερωσε το κιτρινο χρωμα για τις γραβατες των σπηλαιοδιασωστων! :bow:

Εικόνα


:hehe:
εχω υψοφοβία, έχω κλειστοφοβία, κάνω σπηλαιολογία
Γιάννης Τριανταφύλλης - Φ.Ο.Σ.
skoulas
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 19, 2008 12:53 pm
Τοποθεσία: iraklio crete

Δημοσίευση από skoulas »

:?: δεν ξερω για αυτα που λετε.εγω ειμαι σπηλαιολογος.......
Απάντηση